Gdy chcesz, aby Ci coś zrobiono, idź do człowieka, który ma dużo pracy,
bo taki człowiek nigdy Ci niczego nie odmówi.

kard. Stefan Wyszyński

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

O Mnie

Jestem rodowitym ostrowianinem. Urodziłem się 12 sierpnia 1977 roku.

Od wielu lat jestem bardzo zaangażowany w sprawy edukacji i politykę społeczną.

Na bieżąco śledzę nowości edukacyjne pojawiające się w dziedzinie nauczania, wychowania oraz profilaktyki.

Mam szerokie zainteresowania, do których należą: edukacja, polityka, zarządzanie, public realtions, marketing, psychologia, informatyka, literatura.

Czytaj więcej...

kariera
 

„Zaczęło się w Radomiu” pod takim hasłem zorganizowano w Radomiu obchody 40. rocznicy robotniczych protestów. Uroczystości, w których brałem udział, rozpoczęły się Mszą św. poświęconą Pamięci Bohaterów Czerwca’76 i ks. Romana Kotlarza. Następnie złożono wieńce przed pomnikiem Radomskiego Czerwca.

420

419

421

24 czerwca br. jednej z alei Radomia nadano imię senatora Zbigniewa Romaszewskiego. W obecności wdowy po wicemarszałku Zofii Romaszewskiej oraz córki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy odsłonięto pamiątkową tablicę.

422

W  czerwcu 1976 r. w licznych zakładach pracy w Radomiu, Ursusie i Płocku zorganizowano strajki w związku z ogłoszoną przez rząd podwyżką cen. Protesty brutalnie stłumiła milicja i SB. W całym kraju aresztowano ok. 2,5 tys. osób. Na ulicach Radomia, Ursusa i Płocka odbyły się pochody i manifestacje, które zakończyły się starciami z milicją. W Radomiu doszło do dramatycznych walk ulicznych,  w których zginęły dwie osoby. Wieczorem 25 czerwca władze wycofały się z  projektu podwyżki cen, co zapobiegło eskalacji konfliktu. Wydarzenia te doprowadziły do powstania opozycyjnych ugrupowań w Polsce. Pierwszym był Komitet Obrony Robotników (KOR).

423


Our website is protected by DMC Firewall!