Gdy chcesz, aby Ci coś zrobiono, idź do człowieka, który ma dużo pracy,
bo taki człowiek nigdy Ci niczego nie odmówi.

kard. Stefan Wyszyński

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

O Mnie

Jestem rodowitym ostrowianinem. Urodziłem się 12 sierpnia 1977 roku.

Od wielu lat jestem bardzo zaangażowany w sprawy edukacji i politykę społeczną.

Na bieżąco śledzę nowości edukacyjne pojawiające się w dziedzinie nauczania, wychowania oraz profilaktyki.

Mam szerokie zainteresowania, do których należą: edukacja, polityka, zarządzanie, public realtions, marketing, psychologia, informatyka, literatura.

Czytaj więcej...

kariera
 

„Pierwsze/Najstarsze” to tytuł wystawy, która została otwarta w Senacie. Ekspozycja poświęcona jest tekstom oraz zabytkom kultury i historii dokumentującym początki państwa polskiego. Prezentuje ona dwanaście najwybitniejszych i najcenniejszych zabytków piśmiennictwa polskiego. To wydarzenie doskonale wpisuje się w zeszłoroczne obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Już podjąłem stosowne działania, aby ta wystawa mogła być również prezentowana w powiecie ostrowskim. Uważam, że mieszkańcy naszego regionu powinni mieć możliwość zapoznania się z dziełami, które zachowały się w zbiorach Biblioteki Narodowej.

1411

1412

Na kilkunastu planszach ukazano historię i znaczenie dla polskiej kultury takich tekstów, jak „Rocznik świętokrzyski dawny”, „Sakramentarz tyniecki”, „Roczniki Jana Długosza”, „Kazania świętokrzyskie”, „Katalog arcybiskupów gnieźnieńskich Jana Długosza”, „Rozmyślania przemyskie”, „Psałterz floriański”, „Statuty Kazimierza Wielkiego”, „Kronika Wincentego Kadłubka”, „Mszał Erazma Ciołka”, „Bogurodzica” czy „Kronika Galla Anonima”. Prezentowaną w Senacie wystawę przygotowała Biblioteka Narodowa z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

1414

1413

11.01.2017r.


Our website is protected by DMC Firewall!