Gdy chcesz, aby Ci coś zrobiono, idź do człowieka, który ma dużo pracy,
bo taki człowiek nigdy Ci niczego nie odmówi.

kard. Stefan Wyszyński

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

O Mnie

Jestem rodowitym ostrowianinem. Urodziłem się 12 sierpnia 1977 roku.

Od wielu lat jestem bardzo zaangażowany w sprawy edukacji i politykę społeczną.

Na bieżąco śledzę nowości edukacyjne pojawiające się w dziedzinie nauczania, wychowania oraz profilaktyki.

Mam szerokie zainteresowania, do których należą: edukacja, polityka, zarządzanie, public realtions, marketing, psychologia, informatyka, literatura.

Czytaj więcej...

kariera
 

„Bardzo się cieszę, że projekt „Rodzina 500 plus” wejdzie w życie. Mówię to jako rodzic, nauczyciel i wieloletni dyrektor szkoły. Przez kilkanaście lat pracy w placówkach oświatowych widziałem problemy polskich rodzin i słuchałem o ich trudnościach. My, politycy Prawa i Sprawiedliwości, dotrzymujemy słowa danego w kampanii wyborczej. Po raz pierwszy po 1989 roku będzie realizowany w Polsce kompleksowy program wspierający polskie rodziny bez względu na poglądy polityczne i światopoglądowe”. To słowa, które wygłosiłem dzisiaj podczas senackiej debaty dotyczącej programu „Rodzina 500 plus”.

Nowy obraz 60

Podczas wystąpienia zaznaczyłem, że rodzina była pierwszą wspólnotą, zanim pojawiło się państwo, zatem zadaniem państwa jest, jak najmniej jej przeszkadzać, a jak najwięcej ją wspierać poprzez odpowiednią politykę prorodzinną. Program „Rodzina 500 plus” ma być inwestycją w rozwój polskich rodzin. Dzięki niemu poprawi się sytuacja materialna oraz demograficzna w naszym kraju.

Program zakłada, że rodziny będą otrzymywały świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Natomiast rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę lub 1200 zł - jeśli dziecko jest niepełnosprawne - również na pierwsze. Będzie to kwota netto, zwolniona z podatku dochodowego i nie będzie mógł jej zająć komornik.

Przewiduje się, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin, a świadczenie wychowawcze otrzyma ponad 3,7 mln dzieci. W 2016 r. z budżetu państwa na ten cel trafi ponad 17 mld zł.

Poniżej zamieszczam link, pod którym można wysłuchać moje wystąpienie. Czas mojej wypowiedzi to: 17:50:01.
http://senat.atmitv.pl/senat-c…/archival-transmissions/item…


Our website is protected by DMC Firewall!