Gdy chcesz, aby Ci coś zrobiono, idź do człowieka, który ma dużo pracy,
bo taki człowiek nigdy Ci niczego nie odmówi.

kard. Stefan Wyszyński

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

O Mnie

Jestem rodowitym ostrowianinem. Urodziłem się 12 sierpnia 1977 roku.

Od wielu lat jestem bardzo zaangażowany w sprawy edukacji i politykę społeczną.

Na bieżąco śledzę nowości edukacyjne pojawiające się w dziedzinie nauczania, wychowania oraz profilaktyki.

Mam szerokie zainteresowania, do których należą: edukacja, polityka, zarządzanie, public realtions, marketing, psychologia, informatyka, literatura.

Czytaj więcej...

kariera
 

Moja rodzina


Mam żonę Kamilę i dwie córeczki: Agatę i Antoninę. Moja żona jest dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego i języka niemieckiego. Starsza córka Agata ma 15 lat i jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Młodsza córka Antosia ma trzy latka i uczęszcza do przedszkola. Żona i córka Antosia to zodiakalne skorpiony, a córka Agata jest zodiakalnym koziorożcem. Od kilku lat mamy również psa rasy golden retriver, który wabi się Czako.

 

DSC05231

dyrektor

Moja praca

Od 1999 roku pracowałem w oświacie. Jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki i informatyki.

Od 1 września 2007 roku do końca października 2015 roku pełniłem funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim – największej placówki w powiecie.

Moje życie zawodowe związane jest z edukacją i Ostrowem Wielkopolskim. Wcześniej pracowałem w IV Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej, Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz dawnej Szkole Podstawowej nr 3. Ponadto byłem nauczycielem w Szkole Podstawowej w Radłowie.

Poza tym prowadzę szkolenia dla wielu firm i instytucji szkoleniowych, m. in. EKO-TUR, ODN Kalisz, ODN Piła, ODN Leszno, ODN Konin, INVESTIN, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, BRAS i innych.

Przez kilka lat byłem wykładowcą przedmiotów informatycznych na Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
W 2002 roku zostałem nominowany do ogólnopolskiego tytułu Nauczyciel Roku. Za swoje osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej otrzymałem w roku 2011 Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w roku 2012 Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W październiku 2015 roku uzyskałem nominację do ogólnopolskiego tytułu SUPER DYREKTOR SZKOŁY i zostałem wyróżniony nagrodą specjalną w tym konkursie organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z pełnieniem mandatu Senatora RP przebywam na urlopie bezpłatnym.

Moje mocne strony

Jestem zodiakalnym lwem, który niewątpliwie posiada zdolności przywódcze.

Cechuję się kreatywnością, przedsiębiorczością i odpowiedzialnością. Przede wszystkim cenię sobie dokładność, punktualność, lojalność i sumienność. Łatwo nawiązuję kontakty interpersonalne.

Uważam, że każdy człowiek powinien się nieustannie rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Lubię podejmować nowe wyzwania i realizować różnorodne projekty. W pełni angażuję się w działania, które realizuję. Potrafię pracować w grupie. Pomagają mi w tym zdolności negocjacyjne.

Mam też oczywiście słabe strony, ale nie będę ich tutaj ujawniał ;-)

DSC00752

 

Działalność polityczna

Jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość od 2009 roku. W 2010 roku zostałem Radnym Powiatu Ostrowskiego startując z drugiej pozycji na liście. Zdobyłem wówczas 783 głosy. W Radzie Powiatu w kadencji 2010-2014 byłem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej oraz członkiem komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu. W 2014 roku startując z pierwszej pozycji w okręgu nr 3 zdobyłem 1300 głosów. Do początku listopada 2015 roku byłem wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego. Startując w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 95 do Senatu RP zdobyłem 46 949 głosów i uzyskałem mandat Senatora RP.

DSC01703

Działalność społeczna

W 2012 roku założyłem Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Stowarzyszenie to jest organizacją pozarządową działającą na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury. Celem Stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy jakości życia społeczeństwa oraz jego zrównoważonego rozwoju. Jest to jedno z najprężniej działających stowarzyszeń w regionie (www.ludziedlaludzi.com)

Od kilkunastu lat chętnie angażuję się w wiele inicjatyw na rzecz miasta i mieszkańców. Za swoje działania dla społeczności Ostrowa Wielkopolskiego otrzymałem nominację do tytułu Ostrowianin roku 2012.

DSC03556


DMC Firewall is a Joomla Security extension!